Usługi
Leczenie protetyczne
Leczenie protetyczne:
- przy braku jednego zęba bez szlifowania sąsiedniego zęba
Utrata nawet jednego zęba, pomijając względy estetyczne, nie jest obojętna dla całego układu żucia. Ubytek taki należy jak najszybciej uzupełnić, ponieważ może to prowadzić do przesuwania się i obracania się zębów sąsiadujących z luką, "wydłużania się" zębów przeciwstawnych i zaniku kości. Zabieg polega na uzupełnieniu brakującego zęba bez uszkodzenia pozostałych zębów.
- wykonanie mostów porcelanowych przy braku więcej niż jeden ząb
Most porcelanowy to sprawdzony sposób uzupełnienia braków zębowych. Znany i lubiany , jest często wybieranym przez pacjentów sposobem uzupełnienia braku zębów. W zasadzie wręcz zapominamy o jego obecności, gdyż jest zamocowany na stałe w jamie ustnej i nie zawiera żadnych obcych naturalnemu uzębieniu klamer czy haczyków. Zapewnia wysoką wytrzymałość mechaniczną i stabilność koloru.
- protezy szkieletowe (nieosiadające): acetalowa proteza i korona
Protezy szkieletowe stanowią najlepsze rozwiązanie wśród ruchomych uzupełnień protetycznych. Mogą być wykonane z metalu lub acetalu, a dzięki mocowaniu na klamrach i nie uciskaniu dziąseł Pacjenta nie wpływają one destrukcyjnie na wyrostek zębodołowy. Protezy szkieletowe acetalowe stanowią alternatywę dla klasycznych protez szkieletowych wykonanych z metalu. W odróżnieniu od nich wykonane są z nowego tworzywa stosowanego w stomatologii - acetalu. Acetal jest to materiał termoplastyczny o wysokiej homogenności, odporny na zginanie, łamanie, dzięki temu protezy acetalowe są bardziej estetyczne i idealne dla osób z alergią na metale.
- protezy akrylowe osiadające
Są to uzupełnienia ruchome wykonywane z tworzywa akrylowego. Głównym wskazaniem do ich stosowania są przypadki bezzębia lub rozległych braków w uzębieniu, kiedy nie ma możliwości wykonania innych rodzajów uzupełnień (protez szkieletowych, stałych, opartych na implantach).
- acetalowa proteza i korona.
Zabieg służy do odtworzenia uszkodzonych tkanek zęba, a także do utrzymania lub odtworzenia jego czynności żujacych oraz estetycznych. Wskazaniem do wykonania koron zęba jest uszkodzenie i osłabienie wywołane przez próchnicę , ale również kosmetyczna korekta jego barwy i kształtu.